מטבחים מעוצבים

טפטים לארונות מטבח

אחת האפשרויות לחידוש המטבח ויצירת שינוי ויזואלי היא הדבקת טפטים על ארונות המטבח. מדובר בפיתרון יצירתי, שאינו יקר, קל לתחזוקה ולניקוי וטומן בחובו אפשרויות עיצוביות רבות. ישנם עיצובים רבים המגיעים על טפטים לארונות מטבח, החל מעיצובים דמויי עץ מסורתיים, עיצוב פרחוני כפרי ועיצוב נקי מודרני. בעת בחירת הטפט יש לחשוב על שאר האלמנטים המרכיבים את המטבח והאווירה הרצויה בו.

את הטפט מומלץ להדביק באזור בו לא נעשה שימוש בחום דוגמת הכיריים או תנור הבישול, בשל הצורך בעמידות גבוהה יותר של החיפוי. הדבקה אל מול החום שפולטים מכשירי הבישול והאפייה עשויים להמיס את הדבק, לגרום לו להיפתח ולפגוע בטפט. בעת ההדבקה לפעמים מספיק להשתמש רק בצבע אקרילי טוב ואין צורך בטקסטורה.

חומרים פרקטיים לציפוי הקיר במדבקות או טפטים הם ויניל עבה מאד, מהסוג האיכותי ביותר, או ויניל מוקצף. חומרים אלו הם עמידים בפני שמש, אינם דוהים במהירות, קלים לניקוי ועמידים למים. מה שהופך אותם לבעלי חיי מדף ארוכים. מומלץ לבחור בטפטים פשוטים לניקיון באמצעות מטלית לחה או מגבונים לניקוי.

טפט עמיד לשנים ואין צורך להחליפו לעתים קרובות, אולם עמידות הטפט תלויה במקצועיות והדיוק בו פעולת ההדבקה בוצעה, בסוגו ואיכותו של הטפט ובאיכות הקיר עליו הודבק. אם בקיר בעיות כמו רטיבות וסדקים, יש סיכון שהטפט יתקלף ולא יאריך ימים. כדאי לבדוק ולטפל באיכות ועמידות הקירות לפני הדבקת טפט.