מטבחים מעוצבים

קישורים מומלצים: צילום אירועים בדרום

שיפוץ מטבח

שיפוץ מטבח הוא במקרים רבים תוצר של הצורך בשינוי ובחדשנות לצד הצורך בחיסכון כלכלי. התבוננות בקטלוגים מרשימים ומטבחים מעוצבים העירו את הכמיהה למשהו חדש ומרשים בבית, אך המטבח הקיים עונה על הצרכים ואין הצדקה לגרשו בעבור דייר חדש, מה שמוליד את הרעיון של שיפוץ. נעשה שימוש בתכנון ובאבזור הקיים, תוך הענקת טיפול קוסמטי באופן מעמיק, ונקבל את שאהבה נפשנו בקטלוג כרומו הנוצץ שהונח כלאחר כבוד בתיבת הדואר שלנו.

המטבח הוא החדר השימושי ביותר בבית וכל בני הבית נוהגים לבלות בו תדירות. בבתים רבים המטבח מעבר להיותו המפעל ליצור ואכסון המזון בבית, מהווה גם את חדר האוכל של בני המשפחה, הן בישיבה לצד האי, עיצוב מקובל במטבחים המודרניים, או בישיבה אל פינת האוכל ששולבה בו, עיצוב המאפיין את המטבחים המסורתיים.

כאשר מתקבלת ההחלטה לשפץ את המטבח השאלה הראשונית שצריכה לקבל מענה היא מה מטרת השיפוץ. אם מטרת השיפוץ היא ויזואלית, לעיתים ציפוי דלתות הארונות ורכישת מוצר חשמלי חדש ייתן מענה הולם ולא יקר לצורך. אם מדובר בשיפוץ פונקציונאלי, לדוגמא, ארונות רקובים ומצריכים החלפה או שינוי במבנה המטבח ותשתיותיו, כדאי להיוועץ באיש מקצוע לפני התחלת השיפוץ, שכן לעיתים הרצון לחסוך בכסף עשוי לעלות אף יותר מהתכנון ההתחלתי.

לאחר הבנת הצרכים יש להתאים את איש המקצוע למטרות השיפוץ. אם מדובר בשינוי נקודות ומיקום זרימת המים, יש לזמן שרברב, לשינוי בנקודות החשמל- יעלה ויבוא חשמלאי ולהחלפת/ תיקון/ שיפוץ הארונות- נגר. לא מומלץ לעבוד עם שיפוצניק כללי שטוען שהוא יודע כל, שכן איש מקצוע שכזה עשוי להיות בבחינת תפסת מרובה-לא תפסת.