מטבחים מעוצבים

מטבחים מודרניים

עיצוב מטבח הוא בין הדברים החשובים והיקרים שמהווים חלק מעיצוב הבית, בין אם מדובר בבחירת מטבח לבית חדש ובין אם בשיפוץ או החלפה של המטבח בבית קיים.

עיצוב המטבח משלב צורך בפונקציונאליות, נוחות השימוש לצד הפן העיצובי. מרבית המטבחים היום מותקנים בחלל פתוח ומהווים יחידה המשתלבת עם חדר האירוח, מה שמחייב עיצוב מתאים.

המטבחים המודרניים בניגוד למטבחים המסורתיים, אינם מגבילים את עצמם לשימוש בחומרים מסוימים ושברו את מסגרת מטבחי העץ על גווניו השונים. גם השיש במטבח מוצע בגוונים שונים ולא נדיר היום לראות מטבחים המשלבים צבעים נועזים, שילוב של יותר מצבע אחד, שילוב זכוכית בארונות ועוד.

העיצוב המודרני אינו בא על חשבון איכות המטבח, ולפני הכול חשוב להקפיד על נגישות לארונות, פרזול איכותי וגימורים ברמה גבוהה, שכן המטבח למרות היותו חלל מעוצב המשפיע על חזות הבית, נועד לפני הכול להיות שימושי.

המטבחים המודרניים מעבר לחלל הפתוח המוצג לראווה אל חדר האורחים, מאופיין גם בקווים נקיים ופשוטים. לעיתים העיצוב ישלב חמימות של עת טבעי, לעיתים נירוסטה בוהקת, אך בעיצוב המודרני לרוב לא נמצא פרחוניות או עיטורים מיותרים והמטבח המודרני יאופיין בקווים נקיים לצד פונקציונאליות.

מאפיין נוסף למטבחים המודרניים הוא השימוש באבזור מתקדם וטכנולוגיה חדשנית כחלק מעיצוב המטבח. לא לחינם חברות המייצרות מיקסרים משקיעות לא רק במנוע חזק ומקצפים עמידים, אלא גם בסגנון ובעיצוב, שכן מדובר בכלים שמהותם היא להשתלב במטבח המעוצב ולא להתחבא בארונותיו.