מטבחים מעוצבים

מטבחים קטנים

מטבחים קטנים מצריכים יצירתיות יוצאת דופן הן מאיש המקצוע המתכנן ומעצב אותם והן מבעלי הנכס המתגוררים בו ועושים שימוש במטבח.

העיצוב המודרני כולו מתבסס על חללים גדולים ומרחב, אך לעיתים המציאות מפגישה אותנו עם מצבים שמצריכים גמישות ויצירתיות. מטבח קטן עשוי להיות פונקציונאלי לא פחות ממטבח רחב מידות וגם ברמה העיצובית קיימים לא מעט רעיונות שיעניקו נפח לחלל ויספקו אשליה של מרחב.

לפני הכל מומלץ ללכת על עיצוב פתוח ובמידה וקיים קיר המפריד בין המטבח לחללים אחרים כגון פימת אוכל או סלון, להיפטר ממנו. כך תיווצר התחושה של חלל גדול יותר מזה הנמצא.

במטבחים קטנים תכנון הארונות הוא אתגר, ולרוב על מנת למצות את החלל ולהפוך את המטבח לשימושי ככל הניתן יעשה שימוש גם בקירות העליונים וגם התחתונים. ארונות המשולבים מלמעלה ומלמטה יעניקו פתרונות אחסון רבים באופן שיאפשר הצגת קווי מטבח נקיים ללא עומס של אביזרים על השיש או המתלים.

גם לצבעי המטבח ישנה משמעות רבה כאשר מדובר בחלל קטן, שכן ידוע שצבעים בהירים מעניקים תחושת גודל ומרחב בעוד צבעים כהים מייצרים קלסטרופוביה בחללים קטנים.

תאורה נכונה גם עשויה לתרום לתחושת המרחב, ובמקרה של מטבחים קטנים מומלץ לעשות שימוש בתאורה לבנה ורכה, ולא בפלורוסנט חזק ומסנוור.כדאי להעדיף גופי תיאורה שקועים ולא גופים בומבסטיים המשתלשלים מהתקרה ולא יתאימו למרחב הצר של המטבח הקטן ממילא.